Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

1   2   3
Підгонка сайдингу навколо вікон.
  • Спочатку примірте панель, щоб краї виступали по обидва боки віконного отвору. Потім відзначте на ній ширину вікна, додавши 6-10 мм. Отримані позначки покажуть місця вертикальних відрізів (мал.9А).
  • Зробіть зразок горизонтального відрізу. Для цього зміцніть невеликий кусок сайдингу біля вікна та зробіть на ньому позначки на 6 мм нижче підвіконня (мал. 9Б) по обидва боки отвору вікна, оскільки немає впевненості, що рівень вікна ідеальний.
  • Перенесіть позначки зі зразків на панель. Після цього виконаєте необхідний різ.

Аналогічно виконується підгонка сайдингу до дверної коробки.

Мал. 9. Підгонка сайдингу під вікно
4. Встановлення панелей.

       При горизонтальному виконанні, монтаж панелей ведеться знизу нагору. Зачепіть першу панель основою за початкову планку (мал. 10 вид Б), потім закріпіть саморізами (у випадку дерев'яної обрешітки - цвяхами) верхній край панелі, починаючи від її центру. Перед тим, як кріпити, переконаєтеся, що панель щільно захоплена в зацеп по всій довжині. Встановлюєте саморіз (цвях) у центр отвору, але щільно не закріплюйте, залишаючи зазор біля 0,8 мм, для можливого теплового переміщення матеріалу.
 
       Всі наступні панелі зачеплюються за вже змонтовані (мал. 10 вид Б) і закріплюються аналогічно. Обов'язково перевіряйте горизонтальність панелей, що монтуються. Щоб уникнути деформацій при температурному розширенні необхідно залишати зазор у 6-9 мм між торцем панелі сайдингу і вертикальними комплектуючими (мал.10 вид А).
 

Мал. 10. Встановлення панелей
5. Завершення монтажу.

       Останній штрих - обрамлення верхнього краю облицювання.
       Виконати його можна, в залежності від ситуації, верхнім відливом (мал. 12), кріпильною планкою (мал. 11) або кутком зовнішнім (85*85; 50*50; 30*30). Кріпляться всі ці елементи самонарізаючими болтами. Крок болтів 300 мм.
 

Мал. 11. Обрамлення верхнього краю
облицювання кріпильною планкою.
Мал. 12. Обрамлення верхнього краю
облицювання верхнім відливом.
1   2   3
"----------"
--------